O krok od wszystkiego…

Bielsko-Biała to malowniczo usytuowane miasto u stóp Beskidów. Swój wielkomiejski charakter łączy z bliskością natury i otaczających gór. Ze względu na ciekawą XIX-wieczną architekturę, bywa określana mianem „Małego Wiednia”. W Bielsku-Białej narodził się Reksio, Bolek i Lolek czy też Baltazar Gąbka.

Miasto to stwarza mieszkańcom i turystom wiele możliwości na aktywny wypoczynek. Wiele wydarzeń kulturalnych oraz szeroka baza gastronomiczna sprawiają, że w Bielsku-Białej nie można się nudzić.

Atrakcje kulturalne

Nasze miasto oferuje pełną paletę atrakcji kulturalnych. Cykliczne festiwale takie jak Lotos Jazz Festival czy Tydzień Kultury Beskidzkiej cieszą się ogromną popularnością i ściągają do miasta ludzi z całej Polski i zza granicy.

Do najbardziej rozpoznawalnych instytucji kultury zaliczyć można Teatr Polski, który mieści się w przepięknym XIX-wiecznym gmachu. Repertuar dla młodszych widzów oferuje Teatr Lalek Banialuka, a liczne koncerty światowych sław odbywają się w pobliskim Bielskim Centrum Kultury.

W Bielsku-Białej znajdują się również liczne muzea często nawiązujące do historii miasta.

Gastronomia

Miasto posiada szeroką bazę gastronomiczno-rozrywkową. W pobliżu znajdują się liczne restauracje oferujące swym gościom niezapomniane doznania kulinarne. Miejscem, które szczególnie warto polecić jest tętniący życiem bielski rynek, gdzie znaleźć można zarówno restauracje, puby, jak i kawiarnie czy lodziarnie.
Wiele z nich stawia na wyroby rzemieślnicze i jedzenie typu „slow food”. Na piedestale jest tutaj jakość oferowanych potraw i wyrobów – można tutaj skosztować piwa w browarze rzemieślniczym czy napić się kawy ze świeżo palnych ziaren z całego świata.
Warto wspomnieć, że w mieście organizowane są również targi ze zdrową żywnością, które każdego roku cieszą się dużą popularnością.

Urzędy i edukacja

W pobliżu Browarnej 12 znajdują się wszelkiego rodzaju instytucje użyteczności publicznej, co dla mieszkańców będzie stanowić dużą oszczędność czasu przy dojazdach.

W najbliższej okolicy znajdują się przychodnie lekarski, szpital oraz liczne szkoły i przedszkola.

W ciągu kilku minut bez problemu można dotrzeć do większości urzędów.

Rekreacja i wypoczynek

Bielsko-Biała i okolice oferuje swoim mieszkańcom wiele sposobów na aktywne spędzanie czasu. Miejskie tereny rekreacyjne to liczne parki, place zabaw czy bielska „Błonia”.

Nieco oddalając się od miejskiego zgiełku odkryć można piękno i atrakcje otaczających gór – górskie szlaki turystyczne, kolej linowa na Szyndzielnię, schroniska. Wszystko to sprawia, że w bardzo prosty sposób, można odpocząć i cieszyć się bliskością natury.

Aktywnie i sportowo

Dzięki swojemu usytuowaniu u stóp Beskidów, Bielsko-Biała stwarza wiele możliwości do uprawiania sportów ekstremalnych. Wspomnieć tu należy choćby o Enduro Trails, czyli jednokierunkowych, górskich szlakach rowerowych, które cieszą się ogromną popularnością.

Bielsko-Biała to znakomita baza wypadowa dla miłośników sportów zimowych. W pobliżu znajduje się wiele stacji i ośrodków narciarskich, m.in. Szczyrk i Wisła.

Wszędzie blisko!

Filtruj wg