O inwestycji

Inwestor
OSTINATO
Wykonawca
IKA BUD
Architekci
Wiewióra & Golczyk

Projekt i koncepcja

Apartamenty Browarna 12 położone są na terenach poprzemysłowych „Starego Browaru”. Chcąc zachować ducha tego wyjątkowego miejsca architekci zachowali elementy nawiązujące do charakteru dawnej zabudowy: fragmenty ścian wykończonych okładziną ceglaną, pasy międzyokienne z profilowanych elementów oraz duże, przeszklone, okna.
Wejście do przestronnego hallu znajduje się w szklanej, dwukondygnacyjnej fasadzie, zwieńczonej szklanym dachem. Niewątpliwą zaletą budynku jest jego wyjątkowa akustyka, która zapewnia komfort i spokój mieszkańcom. Budynek oferuje nie tylko strefę mieszkalną, ale również strefę sportu i przestrzeń do relaksu. Dodatkowymi atutami są optymalne nasłonecznienie mieszkań oraz przestronne tarasy w górnych kondygnacjach, które umożliwił ich kaskadowy charakter.

Inwestor i wykonawca

Spółka Browarna to wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa, które stanowi fundament jej działalności. Połączenie kapitału inwestora, którym jest fundusz OSTINATO oraz wiedzy firmy budowlano – consultingowej IKA stanowi zasób, który spółka przekuwa na ponadstandardowe podejście do realizacji projektów mieszkaniowych.
Wyjątkowość spółki jako dewelopera wynika również z formy realizowanego obiektu. Browarna 12. nie jest częścią osiedla mieszkaniowego nie jest jednym z wielu budynków jakiegoś zespołu, lecz jest wolnostojącym, pojedynczym, przyjaznym w skali człowieka obiektem mieszkalnym, co nadaje mu szczególne i ekskluzywny charakter.

Architekci

Biuro WIEWIÓRA & GOLCZYK ARCHITEKCI, to zespół kilkunastu architektów, który działa w branży od 25 lat. Każdy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem. Jednym z najbardziej wymagających stał się budynek apartamentowy przy ul. Browarnej w Bielsku-Białej.
W tworzenie projektu zaangażowany był cały zespół projektowy oraz najlepsi producenci. Celem naszej pracy było zaprojektowanie obiektu spełniającego najwyższe standardy mieszkalne, wpisującego się w najnowsze standardy rynkowe z zachowaniem swojego charakteru i unikatowości. Tak właśnie powstała Browarna 12, wykorzystująca również dostępne technologie, aby w maksymalny sposób usprawnić funkcjonowanie obiektu, podnieść wygodę użytkowania i zwiększyć jego energooszczędność.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej inwestycji?

Interesuje Cię zakup mieszkania w zabytkowej dzielnicy Bielska-Białej?